Spółka „Eldo” została założona w 1991 roku jako spółka cywilna w lipcu 1991 roku. Początkowo siedziba przedsiębiorstwa mieściła się w Gorzowie Wlkp. przy ul. Matejki a następnie po krótkim okresie zmieniła siedzibę na obecną przy ul. Podmiejskiej 21a.


Początkowo prowadziła działalność handlową w zakresie wód i napojów od 1993 roku została rozszerzona napoje alkoholowe. Dostawy do odbiorców firma realizowała własnymi środkami transportu.


Od 1995 roku były otwierane oddziały spółki m.in. w Sulęcinie, Skwierzynie (woj. lubuskie), Barlinku, Myśliborzu i Choszcznie (woj. zachodniopomorskie). W tym okresie firma zakupuje następne pojazdy i maszyny oraz urządzenia do obsługi dystrybucji i magazynowania napojów: pojazdy ciężarowe, wózki widłowe, regały itp. W 2001 roku została przekształcona w spółkę jawną.


Od 2005 roku dystrybucja i skład towarów handlowych w siedzibie spółki w Gorzowie Wlkp. odbywa się w nowoczesnym magazynie wysokiego składowania z wykorzystaniem specjalistycznych środków transportu magazynowego z zachowaniem wysokich standardów magazynowania towarów i elektronicznego zarządzania obrotem towarowym. W tym okresie Spółka zatrudnia około 60 osób.


Od 2007 roku działalność Eldo Sp.J. została poszerzona m.in. o usługi przechowywania i magazynowania towarów, jako magazyn zewnętrzny dla firm współpracujących oraz usługi transportowe związane z obsługą usług przechowywania towarów, cross dock, konfekcjonowania towarów, itp. W chwili obecnej działalność uzupełnia sprzedaż kamienia do ogrodu, opału oraz handel opakowaniami zwrotnymi i paletami drewnianymi.